Koşkar Oto Kurtarma

Trafik yaşamımızın bir parçasıdır. Buna bağlantılı olarak trafikte yaşadığımız durumlarda yaşamımızın bir parçasıdır. Ve yolda yaya olarak da sürücü olarak da pek çok şey başımıza gelmektedir. Özellikle sürücü olarak başımıza gelenler; bazen yol durumlarından, bazen kendimizden, bazen hava şartlarından, bazen de aracımızdan dolaydır. Kendi hatalarımızdan başımıza gelen kazalar genelde trafik kurallarına uymadığımızdandır, hava durumundansa kar, fırtınalı buz vb… gibi yol durumlardandır. Aracımızdansa, motor bozulması, çeşitli parça yanmaları, benzin bitmesi, kayış kopması, lastik patlaması durumunda başımıza gelen işlerdir. Bunlara ne kadar engel olmaya çabalasak da gene de mutlaka ya kaza yaparız, ya akümüz biter veya donar veya karda, selde mahsur kalırız, lastiklerimiz kara, çamura saplanır, motor su kaynatır, vb.. durumlar başımıza gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda yalnız değilsiniz. Koşkar oto kurtarma daima sizlere yardımcı olmak için Erzurum ve çevresinde hazır beklemektedir.

Şimdi sizlere hava şartlarının trafiğe olan etkilerinden bahsedelim biraz; özellikle Erzurum gibi yüksek yerlerde kar yağışı fazla olduğundan yollar sık sık kapanmaktadır. Ayrıca sadece kar yağışlarda değil, rüzgarın karı savurmasıyla meydana gelen yığılmalarda tehlikelidir… Tipilerse ayrı bir tehlikedir, yollarda buzlanmalara neden olmaktadırlar tabi bunlarda trafik kazalarına… Yollarda görüş açısı düşer ve olan buzlanma zamanında temizlenemez. Taşınan kar, çığlara neden olmakta ve yollarda bundan dolayı uzun süre kullanıma açılamamaktadır. Eriyen suların asfalt üzerinde yaptığı tahribatı da eklemeden edemeyeceğiz. Karayollarında genelde bakım yapılmaktadır, sürücülerin sağlıklı şekilde yolu kullanabilmesi için. Karayollarının, bu bakımları ihmal ettiği durumlarda önemli can ve mal kaybı yaşanmaktadır. Yüzde 4 oranında trafik kazalarına, hava şartları neden olur diyebilmekteyiz verilerin ışığında. Araçları, sürücüleri ve karayolunu etkileyen hava koşullarını sıralamak istersek; buzlanma, yağış, kar, çığ düşmesi, tipi yağışı, heyelan, sel, buharlaşma, sıcaklık, rüzgar, nemdir diyebilmekteyiz.

Bu durumlarda, ilk paragrafta yalnız olmadığınızı ve Koşkar oto kurtarmanın sizlerin yanında olduğunu belirtmiştik. Koşkar oto kurtarma, bu durumlar için kurtarıcı araçlarına sahiptir. Bu araçlar şunlardır; çatallı çekici, tepeden çekici, vinçli kayar platform, oto transfer çekicisi. Şimdide bunlara birer birer bakalım; çatallı çekici; forklift tipinde olan bu araç, çatallarıyla sorunlu aracın altına girerek, çekiciye yüklemektedir. Tepeden çekici; tepeden çekiciye ahtapotta denmektedir. Vincin üzerinde dört kollu bir alet vardır ve bu alet lastiklere takılır ve sonra sorunlu araç, çekiciye çekilir. Vinç kayar platform; yolda kalan araç hareket ediyorsa bu araca binebilir eğer hareket etmiyorsa, çekicideki vinç yardımıyla çekiciye çekilir. Oto transfer çekicisi; çekicideki vinçle sorunlu araç çekiciye alınır. Ve yerine ulaştırılarak çekici işlemi tamamlanmış olur. Koşkar Oto Kurtarma; Erzurum ve çevresinde, oto kurtarma hizmeti vermektedir. Erzurum oto kurtarmaya gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Firmamızı herhangi bir sebepten ötürü yolda kaldığınız durumlarda istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Bakımlı ve son model araçlarımızla 7/24 hizmetinizdeyiz.